Z ostatniej chwili

Zalety instalacji audio i video.

Dawniej instalacje audiowizualne większości z nas kojarzyły się z bezkresnym zasobem kabli, które udawało się połączyć po wielogodzinnych zmaganiach, popartych nierzadko także instrukcjami obsługi w obcych językach, trudnych do rozszyfrowania przez mieszkańca kraju, który co dopiero aspirował do miana państwa zachodniego.
Instalacje audio i video coraz większym powodzeniem cieszą się w wielu polskich domach. Powoli zaczynają funkcjonować już jako standard. Polakom po prostu zależy na tym, żeby wyposażeniem domu pokazać, iż jesteśmy już w pełni na europejskim poziomie także w kwestii wyposażenia domowego mającego podnieść komfort funkcjonowania, bezpieczeństwo oraz wygodę. Dzięki integrowaniu się instalacji audio i video z automatyką możliwe stało się zcentralizowanie całości zasobów systemowych, by możliwe stało się sterowanie urządzeniami z innych miejsc w domu, czy mieszkaniu. Do pracy wykorzystać można każdy wybrany zestaw audio – video, ale optymalną jego wersję znajdziemy w wersji zwanej multiroomem.

Najbardziej skomplikowane pod względem budowy wersje systemów audiowizualnych pozwalają na to, by korzystać na poziomie wielu pomieszczeń z tych źródeł dźwiękowych lub obrazowych, których wybór dobrać można w sposób indywidualny do każdego możliwego pokoju. W pokojach montuje się tylko elementy klawiatury, które odpowiadają za sterowanie odbiorników podczerwieni wraz z głośnikami. Nie trzeba się martwić, że dowolnie wybrany typ głośników pod względem wyglądu będzie się kłócił z ogólnym stylem oraz wystrojem wnętrza. Obecnie wraz z głośnikami można zastosować wszelkiego rodzaju siatki maskujące. Mogą mieć postać wbudowaną w ściany, a także w sufit. Z kolei głośniki panelowe montuje się bezpośrednio pod tynkiem w ścianie, a także w suficie, jeśli mamy taką potrzebę.
Kierować sprzętem audiowizualnym możemy dzięki systemom automatyki każdego budynku, który takowy system posiada. Za wszystko odpowiadają nadajniki naścienne IR, działania i operacje na systemie usprawnia także dyskretny, bezprzewodowy pilot multimedialny. To od funkcji centralnych „wyłączania wszystkiego” zależy działanie odbiorników audiowizualnych i telewizyjnych. Z kolei, gdy zmęczeni po całym dniu pracy wracać będziemy do domu, ten sam system, chcąc sprawić nam przyjemność, włączy nam ulubioną stację z wyczekiwanym przez cały dzień programem rozrywkowym lub serialem.

Dzięki nowoczesnym sprzętom opartym na zastosowaniu technologii HD mamy możliwość nie tylko oglądać ulubione filmy w wysokiej rozdzielczości obrazu, jakości dźwięku. Przede wszystkim potrzeba zmiany parametrów w systemie nie wymaga od nas biegania po całym domu i przełączania wybranych kabli, by wszystko zaczęło wreszcie działać tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Wystarczy najczęściej już jedno kliknięcie pilotem. Instalacje audiowizualne zamontowane w domach coraz częściej obsługuje się także za pomocą telefonów komórkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ustawić parametry jeszcze przed dotarciem do domu. U progu może nas zatem przywitać koncert muzyki poważnej wypełniający cały dom lub muzyka dyskotekowa, zachęcająca do sobotniej zabawy z przyjaciółmi.

 

 

 

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligientnych budynków oraz technologii które znacznie uproszczą Ci życie. 

Zapraszamy do czytania !dalmierze

półki ścienne na książki

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Videodomofony i domofony w praktyce.
Zalety instalacji audio i video.
Co to jest multiroom?
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.