Z ostatniej chwili

Wszystko o grzejnikach płytowych

Kaloryfery różnią się między sobą zasadniczo konstrukcją, sposobem działania, wydajnością cieplną oraz jakością materiałów, z jakich je wykonano. Przede wszystkim jednak urządzenia te różnią się sposobem przekazywania ciepła do ogrzewanego wnętrza, które może odbywać się przez konwekcję lub promieniowanie. W przypadku grzejników płytowych, które charakteryzują się dużą powierzchnią, większa część ciepła przekazywana jest do pomieszczenia poprzez promieniowanie, a pozostałe ciepło oddawane jest przez konwekcję. Oto, co jeszcze warto wiedzieć.

Grzejniki płytowe to rodzaj kaloryfera, w którym czynnik grzejny przepływa w spirali grzejnej i nagrzewa zamocowaną do niej płytę blaszaną, która oddaje temperaturę do wnętrza. Urządzenia te wykonane są z płaskich lub perforowanych pionowo płyt stalowych. Wewnątrz kaloryferów umieszczone są blachy aluminiowe (konwekcyjne), zwiększające powierzchnię wymiany ciepła. Tego typu grzejniki posiadają znacznie mniejszą masę oraz wymiary od grzejników żeberkowych, dzięki czemu można przymocować je nawet do lekkich w konstrukcji ścian. Na rynku jest dużo rodzajów kaloryferów tego typu różniących się przede wszystkim wymiarami zewnętrznymi.

Grzejnik w typie PLAN
Płytowy grzejnik pokojowy typu PLAN to bardzo elegancki i efektowny kaloryfer. Wiąże się to z zastosowaniem gładkiej płyty przedniej, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne urządzenia. Jego funkcję użytkową połączono z prostym, minimalistycznym designem, który sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na wybraną aranżację. Grzejniki tego typu przeznaczone są dla osób, które cenią sobie prostotę, a muszą zamontować typowy grzejnik pokojowy. Użytkownicy najczęściej decydują się na grzejnik producenta Viessmann, którego model V 22 o wysokości 300 w atrakcyjnej cenie znajdziemy w ofercie sklepu iterma.pl. Urządzenie charakteryzuje się oddolnym podłączeniem środkowym, wysoką jakością powłoki malarskiej oraz precyzyjnym wykończeniem. W odróżnieniu od innych grzejników, które możemy znaleźć na rynku, urządzenia Viessmann charakteryzują się grubością wykonania blachy 1,25mm, co zapewnia wyjątkowo wysoką efektywność wymiany ciepła. Inna zaleta tego grzejnika to obracalna konstrukcja VK, która umożliwia połączenie we wszystkich wariantach zasilania zarówno z lewej lub z prawej strony. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie zdejmowanej pokrywy górnej, która pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie grzejnika pokojowego.

Czym jest oddolne podłączenie środkowe?
Główną zaletą oddolnego podłączenia środkowego jest możliwość ustalenia położenia przyłączy do instalacji już w momencie, kiedy budynek jest w stanie surowym, a więc niezależnie od długości oraz głębokości grzejnika. Lokalizacja przyłączy nie ulegnie już bowiem zmianie przy wyborze wielkości i typu naszych kaloryferów. Wszystko znacznie ułatwia wybór oraz montaż grzejników.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.