Z ostatniej chwili

Wpływ nowoczesnych instalacji na współczesne budownictwo.

W czasie budowy lub remontu naszego miejsca zamieszkania zostajemy poniekąd zmuszeni do tego, by na nowo określić charakter miejsca, w którym planujemy żyć przez kolejne kilkadziesiąt lat. W pierwszej kolejności wszyscy zwracamy uwagę na zastosowanie materiałów oraz urządzeń do dekoracji wnętrz. W pewnej chwili temat sięgnąć musi nieco głębiej, ponieważ na równi z elementami wyposażenia należy także dobrać odpowiednie rodzaje instalacji. To do nas wyłącznie należy decyzja, czy w domu zamontujemy instalacje o charakterze tradycyjnym, czy też pokusimy się o typ instalacji opartych na działaniu nowoczesnych technologii, sterowanych za pomocą urządzeń codziennego użytku. Pierwszym kryterium oczywiście pozostaje bezpieczeństwo, liczy się też nasz komfort pozyskiwany poprzez regularne korzystanie z dodatnich stron instalacji.Musimy zadecydować, czy w kwestii zakupu instalacyjnych urządzeń kontrolujących dajemy sobie w pełni wolną rękę i nieograniczone warianty cenowe, czy też poruszać się będziemy wyłącznie po ściśle określonym obszarze cenowym, przez wzgląd na konieczność oszczędnego wydawania pieniędzy. Zapytać powinniśmy siebie także o kwestię dizajnu, czy nasze instalacje mają być unikalne lub czy ich estetyka nie ma dla nas zbyt wielkiego znaczenia, a liczy się przede wszystkim skuteczność w działaniu? Jeśli ważna jest dla nas ekologia - postawmy na panele i ogniwa fotowoltaiczne, a dzięki instalacjom elektrycznym dopływ energii w domu lub mieszkaniu będzie odbywać się w sposób swobodny i regularny. Oświetlenie oraz gniazda zasilające działają bez zarzutu. Współcześnie projektowane zespoły instalacji prześcignęły już dawno tradycyjne modele, dlatego warto się na nie decydować, ponieważ z roku na rok koszty ich zakupu oraz eksploatacji są coraz niższe. Możemy więc założyć osobne instalacje do zarządzania oświetleniami na obszarze całego domu, inne odpowiadać będą za sterowanie roletami i żaluzjami, kolejne regulować będą nagłośnienie sprzętów audiowizualnych – można wymieniać jeszcze bardzo długo.

Instalacja elektryczna XXI wieku łączy w sobie funkcjonalność oraz nowoczesność. Składa się na nią automatyka domowa, dzięki której funkcjonalność systemu jest optymalna i funkcjonuje jako trzon innych, pozostałych pochodnych instalacji. Współczesna technologia pozwala na integrację poszczególnych systemów w domu, by ich praca odbywała się jeszcze sprawniej, szybciej i na zasadzie wzajemnej symbiozy mechanicznej. Urządzenia w klarowny sposób przekazują informacje między sobą, potrafią pełnić funkcje, do których uprzednio zostały przez użytkowników zaprogramowane.

To wszystko brzmi jak opis dekoracji z filmu science – fiction, ale prawda jest taka, że poprzez nowoczesną technologię stajemy się coraz bliżsi zbudowania realnego świata, który przypominać będzie sceny z najbardziej kasowych filmów z dziedziny fantastyki. W miarę wzrastania oczekiwań do stworzenia optymalnej wersji „inteligentnego domu” wzrastają także kolejne progi do pokonania z dziedziny informatyki i projektowania systemów. Przyszłość stoi przed naukowcami otworem. Aby w pełni cieszyć się „inteligentnym domem” w polskich warunkach, trzeba w miarę regularnie śledzić nowinki techniczne ze świata i dostosowywać miejsce swojego zamieszkania do wciąż zmieniających się metod zabezpieczania budynków.

 

 

 

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligientnych budynków oraz technologii które znacznie uproszczą Ci życie. 

Zapraszamy do czytania !dalmierze

półki ścienne na książki

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Videodomofony i domofony w praktyce.
Zalety instalacji audio i video.
Co to jest multiroom?
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.