Z ostatniej chwili

W trosce o bezpieczeństwo sklepów telewizja przemysłowa oraz monitoring

Właściciele sklepów doskonale wiedzą, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie obiektu handlowego. W dzisiejszych czasach kradzieże wciąż są niestety na porządku dziennym, dlatego warto zainwestować w skuteczny system zabezpieczający. Takie zabezpieczenia mogą ochronić interesy firmy, jak i zapewnić większe bezpieczeństwo klientom. W poniższym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym metodom ochrony stosowanym w sklepach.

Prowadzisz działalność handlową i zastanawiasz się, w jaki sposób zminimalizować ryzyko kradzieży? Masz dość strat ponoszonych w wyniku ciągłego znikania towarów z półek? Padłeś ofiarą włamania i poniosłeś duże straty finansowe? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – istnieją obecnie rozwiązania, które pozwalają na wygodne nadzorowanie całej powierzchni sklepowej. Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony sklepu jest wdrożenie systemu telewizji przemysłowej.

Telewizja przemysłowa, nazywana także monitoringiem wizyjnym, pozwala na stałe nadzorowanie terenu obiektu handlowego. Taka metoda jest stosowana nie tylko w sklepach – systemy CCTV od lat wykorzystywane są także do zabezpieczania biur, obiektów przemysłowych, ulic czy różnego rodzaju instytucji. System składa się z kilku lub kilkunastu kamer, rejestratorów oraz wspólnej centrali sterującej. Kamery są instalowane w różnych miejscach, a pochodzący z nich obraz można oglądać na monitorze. Dzięki temu, że kamer jest dużo, a obraz jest wyświetlany jednocześnie, zyskujemy całościowy ogląd sytuacji. Pracownik sklepu lub inna osoba uprawniona ma stały dostęp do obrazu z kamer, dlatego może w odpowiedniej chwili zareagować. Instalacja kamer w sklepie to także świetna metoda prewencyjna, ponieważ złodzieje najczęściej rezygnują ze swoich zamiarów w momencie, gdy zobaczą zamontowane kamery. Właściciel lub uprawniona osoba ma pełną kontrolę nad kamerami – dzięki specjalnemu oprogramowaniu możliwe jest dowolne manewrowanie urządzeniami. Taka funkcjonalność pozwala na przykład na śledzenie podejrzanej osoby znajdującej się na terenie obiektu lub lepsze uchwycenie jakiegoś obrazu.

Postęp technologiczny w dziedzinie monitoringu jest obecnie naprawdę ogromny. Decydując się na wdrożenie do sklepu takiego rozwiązania możemy mieć dostęp do nagrań nie tylko w centrum monitorowania, lecz tak naprawdę z dowolnego miejsca.

Zastanawiając się nad wdrożeniem do sklepu monitoringu często myślimy o konieczności przeróbek w strukturze architektonicznej obiektu. Mówiąc wprost, boimy się, że będziemy musieli kuć ściany wykonywać otwory na skomplikowane okablowanie. Na szczęście technologia poszła pod tym względem znacznie do przodu – obecnie można stosować nowoczesne systemy monitorowania korzystające z bezprzewodowego przesyłania danych.

Korzystanie z technologii bezprzewodowej nie jest jedynym usprawnieniem. W systemach monitoringu stosuje się także innowacyjne rozwiązania pozwalające na przykład na zyskanie obrazu monochromatycznego lub kolorowego. Niektóre z kamer wyposażone są w specjalne urządzenia pozwalające na rejestrowanie zdarzeń również w warunkach niedostatecznego oświetlenia lub w całkowitej ciemności. Takie kamery, pracujące w technologii IR, idealnie sprawdzają się do monitorowania obiektu w nocy, kiedy to występuje najwięcej włamań i kradzieży.

Wdrożenie telewizji przemysłowej jest dość kosztowne. Jednakże warto zainwestować w takie rozwiązanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa obiektu handlowego. Inwestycja poniesiona w związku z instalacją monitoringu najczęściej zwraca się w krótkim czasie.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.