Z ostatniej chwili

Telewizja przemysłowa i monitoring jako metody ochrony

Bezpieczeństwo jest ważnym czynnikiem dla firmy i nie chodzi wyłącznie o ochronę danych czy przedmiotów materialnych, ale także pracowników. Lepszy wizerunek będzie miała firma, która nie będzie wplątana w skandale z nieodpowiednim poziomem zabezpieczeń oraz narażeniem zdrowia i życia pracowników czy klientów. Właśnie, dlatego ważne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony w firmie, zarówno obejmującej samą placówkę i jej użytkowników. Szczególnie, że w dzisiejszych czasach zagrożenie przestępczością różnego typu jest dość wysokie, a metody zbrodni wkraczają na nowy poziom. W trosce o bezpieczeństwo, firma powinna zadbać o odpowiednie zabezpieczenia w placówce, by użytkownicy mogli czuć się bezpiecznie i dzięki temu pracować wydajniej.

Ochrona przed włamaniami
Monitoring to w pierwszej kolejności sposób na odstraszenie złodziei i włamywaczy, którzy mogą zrezygnować z próby przestępstwa w obawie przed nagraniem przez kamery ich czynu. To także ochrona, gdyż dzięki kamerom można zauważyć szybciej i łatwiej podejrzane zachowania oraz zareagować. System kamer pozwala mieć pogląd na sytuację w danej przestrzeni przez całą dobę oraz zapisywać obraz, który może posłużyć jako podstawa do oskarżenia o przestępstwo.

Możliwość kontroli
System kamer to nie tylko ochrona przed zagrożeniem z zewnątrz, ale także od środka. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie kontrolować jednocześnie wszystkich pracowników i użytkowników osobiście, lecz monitoring pozwala nam sprawować taką pieczę. Opieranie współpracy jedynie na zaufaniu, a nie również na pewnej kontroli mogłoby okazać się nieprzyjemne w konsekwencjach, gdyby jedna ze stron wykorzystała dane zaufanie. W firmach, które zatrudniają dużą ilość pracowników lub w ciągu dnia przewija się przez ich przestrzeń wielu klientów szczególnie wymagają monitoringu. Obraz zarejestrowany przez kamery pozwoli na sprawdzenie rzetelności pracowników w kwestii wykonywanych zadań i ewentualne wyciągnięcie konsekwencji w przypadku zaniedbania lub szkody z winy pracownika. Z systemem kamer w miejscu pracy łatwiej znaleźć winnego i obarczyć go odpowiedzialnością, bez wciągania w konflikt osób postronnych.

Bezpieczeństwo na każdym polu
Monitoring to także ochrona dla użytkowników, szczególnie w miejscach publicznych i instytucjach użytku publicznego. W takich miejscach dostęp jest otwarty, a użytkownicy z zewnątrz różni. Mogą wydarzyć się różne sytuacje. Monitoring będzie dodatkową ochroną dla pracowników i użytkowników, gdyby zaszła sytuacja zagrożenia zdrowia i życia. Dzięki nagraniom łatwiej odnaleźć źródło problemu lub winnego i wyciągnąć konsekwencje. Niezależnie od tego czy zagrożenie będzie spowodowane nieroztropnością pracownika czy nieprzewidzianym zachowaniem ze strony klienta lub użytkownika, monitoring nagra sytuację i pozwoli na jej ocenę.
W miejscach, gdzie dochodzi do kontaktu bezpośredniego pracowników z klientami oraz miejscach publicznych z dużą ilością użytkowników, monitoring to podstawowa ochrona. Standardowa ochrona, składająca się ze służb specjalnych nie zawsze będzie akurat w danym miejscu, by być naocznym świadkiem zdarzenia.

Nadużycia i mobbing, a monitoring
System monitoringu będzie także chronił użytkowników w zamkniętym gronie, czyli w kręgu pracowników i szefostwa. Kamery nie wybierają, co nagrywać i rejestrują wszystko - także sytuacje niekontrolowane i nadużycia. Monitoring kontroluje zachowania pracowników, ale także będzie dawał kontrolę nad szefostwem. W przypadku nadużycia władzy, molestowania czy mobbingu można powołać się na nagranie z monitoringu.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.