Z ostatniej chwili

System alarmowy w firmie

Jesteś właścicielem firmy i chcesz zagwarantować jej bezpieczeństwo na najwyższym poziomie? Jednym z podstawowych kroków jest zastosowanie odpowiedniego systemu alarmowego. Warto wdrożyć takie rozwiązania do swojego przedsiębiorstwa aby nie obawiać się kradzieży czy włamania. Twoja firma będzie miała odpowiednią ochronę, a ty będziesz mógł spać spokojnie i skupić się na tym, co najważniejsze – czyli rozwoju twojego biznesu. Jaki system alarmowy wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przedstawiamy przegląd najważniejszych kwestii związanych z systemami alarmowymi w firmie.

Ogólnie rzecz biorąc system alarmowy jest zespołem współpracujących ze sobą urządzeń służących do zabezpieczenia obiektu przed włamaniem, pożarem lub innym niebezpieczeństwem. Zadaniem systemu jest informowanie o pojawieniu się określonych zagrożeń na terenie firmy. System alarmowy może być podłączony do stacji monitorowania – w takich przypadkach w momencie wykrycia zagrożenia zostaje przesłana informacja do grupy interwencyjnej.

Sercem całego systemu jest centrala alarmowa, której zadaniem jest sterowanie pracą poszczególnych elementów systemu. Użytkownik może komunikować się z centralą za pośrednictwem specjalnej klawiatury alarmowej nazywanej manipulatorem.

Integralnym elementem większości systemów alarmowych jest system podczerwieni. Pasywne czujniki podczerwieni zainstalowane w obiekcie mają zdolność reagowania na ruch, dlatego są doskonałym sposobem wykrycia czyjejś obecności. Dodatkowym zabezpieczeniem są specjalne magnetyczne detektory ruchu zwane kontaktronami, które montuje się w oknach oraz drzwiach.

Wśród najskuteczniejszych systemów alarmowych stosowanych w firmach wymienić można alarm bezprzewodowy oraz całodobowy monitoring. Alarmy bezprzewodowe mają tę przewagę nad klasycznymi instalacjami, że nie wymagają przeróbek architektonicznych i kucia ścian w celu rozmieszczenia okablowania. Rozwiązania bezprzewodowe zapewniają dużą oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie musimy martwić się instalacją przewodów (co nierzadko bywa bardzo kłopotliwe). Alarmy bezprzewodowe wyposażone są w urządzenia rejestrujące i przesyłające dane w technologii bezprzewodowej. Przesłane w ten sposób dane mogą być odczytywane przez personel na monitorze komputera lub ekranie urządzenia mobilnego. Stosując w firmie specjalne kamery do monitoringu wizyjnego CCTV pracujące z wykorzystaniem połączenia internetowego możemy sprawdzić co dzieje się w obiekcie z dowolnego miejsca na świecie. To bardzo duże uproszczenie, ponieważ zyskujemy dzięki temu stały dostęp do informacji na temat bieżącej sytuacji w budynku. Całodobowy monitoring przydaje się zarówno w przestrzeni biurowej, jak i w obiektach przemysłowych.

Wybierając system alarmowy należy dokładnie przeanalizować potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa. Inne systemy sprawdzą się dla pomieszczeń biurowych, a inne dla magazynów czy hal produkcyjnych. W trakcie dobierania systemu alarmowego warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Najlepiej podjąć w tym zakresie współpracę z firmami zajmującymi się wdrażaniem i instalacją systemów alarmowych. Znajdziemy wśród nich również takie firmy, które realizują kompleksowe usługi ochrony mienia. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ w momencie zarejestrowania przez system alarmowy zagrożenia możemy liczyć na szybką pomoc profesjonalnej grupy interwencyjnej. W zależności od rodzaju wykrytego zagrożenia natychmiast powiadamiane są również odpowiednie służby (straż pożarna, policja lub pogotowie).

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.