Z ostatniej chwili

Porady dotyczące bezpieczeństwa domu.

Spędzając długie godziny w szkole czy w pracy najczęściej marzymy o tym, aby wrócić już do domu. Dom kojarzy nam się przede wszystkim z bezpieczeństwem i ciepłem rodzinnego ogniska. Dom to miejsce odpoczynku i regeneracji sił, jak również budowania i pielęgnowania najważniejszych relacji. To miejsce spotkań z przyjaciółmi oraz bezpieczna przystań czekająca na nas na końcu każdej podróży. Co zrobić, by nasze mieszkanie rzeczywiście było bezpieczne? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów.

Istnieje naprawdę spora ilość metod ochrony naszego domu przed intruzami. Mówiąc o nieproszonych gościach mamy na myśli przede wszystkim złodziei, ale również dzikie zwierzęta wchodzące na naszą posesję, szczególnie w nocy. W jaki sposób można temu przeciwdziałać?

Wśród podstawowych metod zabezpieczenia domu przed wtargnięciem intruzów znajduje się oczywiście dokładne zamykanie drzwi. Producenci drzwi oferują nam obecnie bardzo zaawansowane systemy zamków, niedające się już tak łatwo złamać jak jeszcze kilkanaście lat temu. Należy pamiętać nie tylko o zamykaniu drzwi i okien w chwili opuszczania domu, lecz również wyrobić sobie nawyk przekręcania zamka nawet gdy jesteśmy w mieszkaniu. Ten prosty sposób chroni nas zwłaszcza nocą, gdy nie jesteśmy w stanie odpowiednio szybko zareagować w przypadku ewentualnego włamania. Drzwi warto zamykać również w ciągu dnia, ponieważ gdy jesteśmy skupieni na czynnościach domowych, łatwym łupem dla złodziei stają się przedmioty trzymane nieopodal drzwi wejściowych – a więc najczęściej kluczyki od samochodu, portfel czy zawartość torebki.

Innym stosowanym od lat sposobem zabezpieczenia domu jest włączanie świateł lub telewizora na czas nieobecności w mieszkaniu. Współcześnie możemy skorzystać również ze znacznie nowocześniejszych systemów, które w automatyczny sposób potrafią samodzielnie sterować oświetleniem w naszym domu pod naszą nieobecność. Mowa tutaj o innowacyjnych systemach stosowanych w domach inteligentnych.

Chcąc zabezpieczyć dom warto zainwestować w zewnętrzny czujnik ruchu. Urządzenie przydaje się na przykład do odstraszania dzikich zwierząt, które postanowiły wejść na nasze podwórko lub do ogródka. Gdy w zasięgu działania czujników znajdzie się jakaś osoba lub zwierzę, urządzenie powoduje automatyczne włączenie światła przed domem, dzięki czemu intruz nie może pozostać niezauważony. Włączanie świateł przed budynkiem za pomocą czujników ruchu pozwala także na znaczne zaoszczędzenie kosztów energii elektrycznej w stosunku do oświetlenia ciągłego. Czujniki sprawdzają się nie tylko w budynkach mieszkalnych – takie urządzenia z powodzeniem mogą być używane również w firmach czy budynkach przemysłowych. Czujniki ruchu można zamontować nie tylko na zewnątrz, lecz także w środku pomieszczeń, na przykład na korytarzach, klatkach schodowych czy pomieszczeniach magazynowych.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa naszego domu warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań w postaci alarmów. Alarmy, systemy monitorujące czy kompleksowe systemy zabezpieczające stosowane są w domach prywatnych i firmach. Zainstalowanie takich urządzeń warto rozważyć zwłaszcza w sytuacjach, gdy dotarła do na wiadomość o zgłoszeniu włamania w okolicy, w której mieszkamy. Instalacja systemu bezpieczeństwa nie jest łatwym zadaniem, dlatego wybierając alarm należy skorzystać z oferty sprawdzonych firm specjalizujących się w tego rodzaju usługach. Obecnie możemy wybierać wśród najwyższej jakości sprzętu spełniającego wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.