Z ostatniej chwili

Ochrona domu w przypadku nieobecności

Podstawowym błędem, jaki popełniamy przy planowaniu podróży jest zapominanie o odpowiedniej ochronie domu podczas naszej nieobecności. Troszcząc się o należycie zaplanowaną podróż, spakowanie wszelkich bagaży nie myślimy o zagrożeniach, jakie czekają na nasz samotny dom. Nieobecność właścicieli to nie lada gratka dla potencjalnych włamywaczy i złodziei. Mogą wtedy swobodnie kręcić się w pobliżu posesji i mają drogę wolną do obrabowania pustego domu. Szczególnie, gdy właściciele wyjeżdżają na dłużej. Jednak można podjąć próby ochrony domu, nawet gdy nas w nich nie będzie.

Kłamstwo w dobrej wierze
Złodzieje zazwyczaj wpierw sprawdzają okazję, czyli swój potencjalny łup obserwują przez jakiś czas. Przestępcy będą czekali na odpowiedni czas, czyli gdy właścicieli nie będzie w pobliżu. Sprytniejsi postarają się dowiedzieć, czy nieobecność będzie dłuższa czy krótsza. Możemy wyobrazić sobie scenę z komedii „Kevin sam w domu”, gdzie złodzieje ukrywają się w ciężarówce i obserwują lub przebrani za policję sprawdzają. Oczywiście, prawdopodobieństwo takich sytuacji, jak w filmach jest dość niskie, ale z całą pewnością należy być czujnym. Włamywacz będą skupiać swoją uwagę na takich informacjach, jak kto i kiedy przebywa w domu czy ile osób jest użytkownikami stałymi. W przypadku wyjazdu warto poinformować kogoś zaufanego i poprosić o przysługę, by zaglądał na naszą posiadłość. W ten sposób możemy oszukać złodziei, że mieszkanie czy dom jest nieustannie pilnowany. Włamywacze odpuszczą, gdy będą myśleli, że w domu ktoś regularnie przebywa.

Iluzję możemy stworzyć, dzięki odwiedzaniu posiadłości przez znajomych lub zaufanych sąsiadów. Dodatkowo, może pomóc w tym system alarmowy (będzie on chronił mienie, gdy nikogo nie będzie na posesji), w którym zastosowana zostanie funkcja kontroli światła w domu. Zdalne zapalanie świateł w różnych częściach domu sprawi wrażenie, że ktoś jest w środku o różnych porach. Można także posłużyć się włącznikami czasowymi, które sprawią, że światło będzie zapalało się na określony czas w wybranym momencie. Oświetlenie na zewnątrz także może być pomocne, szczególnie gdy lampy mają system czujników lub czasowy. Oznacza to, że będą zapalać się pod wpływem jakiegoś bodźca lub na określony czas. Jeżeli światło zewnętrzne będzie włączone non stop to da sygnał włamywaczom, że jest to jedynie ułuda.

Skuteczna ochrona
Jednak ochrony nie powinna skupiać się tylko na prostych gierkach czy uprzejmości. Warto przede wszystkim zainwestować w antywłamaniowe zamki w oknach i drzwiach. Dobrą opcją jest system alarmowy, który w zależności od potrzeb możemy rozszerzyć o dodatkowe funkcje. Prawdą jest, że zagrożenie może być różne, a podczas nieobecności nie mamy na nie wpływu bezpośrednio. Nie tylko złodzieje zagrażają naszemu mieniu, ale także nieszczęśliwe wypadki. Przed opuszczeniem na dłużej domu warto upewnić się, że wszystko zostało należycie zamknięte, wyłączone z prądu i odpowiednio zabezpieczone. Przyczyną nieszczęścia może okazać się nie człowiek, a usterka, spięcie elektryczne lub pęknięta rura.

Nowoczesne systemy alarmowe mają często dodatkowe funkcje, jak wykrywanie poziomu wody lub wyłapywanie z powietrza dwutlenku węgla czy dymu. Swoje działanie opierają na specjalnych czujnikach. Warto zainwestować w taki system, szczególnie, gdy często wyjeżdżamy i pozostawiamy dom bez opieki. Zaawansowany system alarmowy będzie chronił nasz dom przez działaniami przestępczymi i nieszczęśliwymi wypadkami.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.