Z ostatniej chwili

Monitoring dla bezpieczeństwa domu

Dynamiczny rozwój technologii jaki obserwujemy w ostatnich latach sprawił, że możemy korzystać z coraz to skuteczniejszych rozwiązań zwiększających nasze bezpieczeństwo. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie w domach z systemów ochrony do niedawna kojarzonych wyłącznie z wykorzystaniem komercyjnym. Wśród takich rozwiązań znajdują się na przykład systemy monitoringu, które jeszcze jakiś czas temu można było spotkać wyłącznie w firmach, obiektach handlowych czy różnego rodzaju instytucjach. Czy monitoring rzeczywiście zwiększa nasze bezpieczeństwo i czy warto zdecydować się na wdrożenie takiego rozwiązania u siebie w domu? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Wiele osób podejmuje decyzję o zainstalowaniu monitoringu dopiero wtedy, kiedy zdarzy się jakaś sytuacja losowa. W takich chwilach niestety jest już za późno, by ocalić przywłaszczony przez złodzieja cenny dobytek. Dlatego też system monitoringu jest rozwiązaniem, które powinno być stosowane już w ramach działań prewencyjnych. Dzięki zamontowaniu systemu kamer zniechęcamy potencjalnych włamywaczy, a tym samym znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo kradzieży. Monitoring w bezpośredni sposób podnosi więc poziom bezpieczeństwa naszego majątku oraz wszystkich domowników.

Współczesne systemy monitoringu składają się z kilku współpracujących ze sobą urządzeń. Elementami systemu są kamery, cyfrowe rejestratory DVR oraz monitor. Oprócz urządzeń podstawowych instalacja składa się z oprzyrządowania dodatkowego, a więc wszelkiego rodzaju przewodów służących do połączenia poszczególnych kamer z rejestratorem. Podstawowym parametrem, który musimy wziąć pod uwagę podczas wybierania rejestratora jest ilość kamer, z którymi będzie współpracował.

Kamery stosowane we współczesnych systemach monitorowania są bardzo nowoczesnymi urządzeniami. Ze względu na wysoką jakość wykonania i odporność na warunki atmosferyczne mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki temu za pomocą kamer możemy monitorować nie tylko mieszkanie, lecz także teren całej posesji. Urządzenia często są montowane na przykład w garażach. Bardziej zaawansowane kamery zapewniają wyraźny obraz także w warunkach słabego oświetlenia oraz całkowitej ciemności, wśród których wymienić można urządzenia typu dzień/noc oraz kamery rozbudowane o tzw. oświetlacz IR LED.

Obraz z nowoczesnych kamer możemy oglądać na ekranie smartfona lub monitorze komputera o każdej porze i z każdego miejsca na świecie. Jest to niezwykle wygodne i proste rozwiązanie, sprawdzające się zwłaszcza wtedy, gdy nie ma nas w domu. Dzięki specjalnej aplikacji możemy bez problemu doglądać naszego dobytku na przykład w czasie wyjazdu na wakacje czy podczas godzin spędzanych w pracy. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu system jest bardzo prosty w obsłudze. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość zintegrowania go z systemem alarmowym.

Monitoring jest obecnie szeroko stosowanym systemem zabezpieczeń. W dzisiejszych czasach używa się go praktycznie wszędzie – nie tylko w domach i biurach, lecz również na ulicach miast. Korzyści płynące z zastosowania monitoringu są naprawdę ogromne. Dzięki niemu możliwe jest zarówno uniknięcie ewentualnego niebezpieczeństwa, jak również zidentyfikowanie sprawców w przypadku gdy dojdzie do włamania czy napadu. Nagrania z monitoringu mogą być wykorzystane jako materiał dowodowy dla policji oraz jako dowód w sądzie. Dlatego warto zdecydować się na wdrożenie takiego systemu w celu zwiększenia bezpieczeństwa domu i swoich najbliższych.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.