Z ostatniej chwili

Monitoring bezprzewodowy

W dzisiejszych czasach monitoring stanowi podstawowe wyposażenie każdego sklepu, będąc jednocześnie jego swoistą ochroną. Monitoring wrósł w element otaczającej nas przestrzeni na tyle mocno, że nie zauważamy już, że znajduje się w większości miejsc. Kiedyś monitoring był pewną formą luksusu, a kojarzył się z dużych rozmiarów kamerami i starym komputerem stacjonarnym w małej kanciapie. Jednak dzisiaj monitoring jest nowoczesny i tak dobrze wpisuje się w przestrzeń codziennego życia, że nie rzuca się w oczy. Oczywiście, wciąż napotkać możemy archaiczne wersje kamer analogowych, ale zdecydowanym królem wśród monitoringów jest wersja bezprzewodowa.

Plusy monitoringu bezprzewodowego
Monitoring bezprzewodowy ma naprawdę sporo zalet, jak się nad tym zastanowić. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest mobilność. Sama nazwa wskazuje, że jest on bardziej kompaktowy od pierwotnej, przewodowej wersji. W tym przypadku możemy pożegnać liczne okablowanie, złącza i listy maskujące czy prowadnice. Nowoczesne kamery minimalizują ilość okablowania lub wykluczają ją całkowicie, opierając się na sieci internetowej i połączeniu na zasadzie Wi-Fi. Dzięki temu, dużo szybciej i łatwiej zamontować system bezprzewodowy. Elementy są także łatwe demontażu lub podane na przemieszczanie, gdy będziemy chcieli jednak zmienić ustawienie kamer na danej przestrzeni. Można bez problemu rozmontować system i szybko dokonać relokacji elementów. To także plus, gdy zainwestujemy w taki system w lokalu, a będziemy zmieniać swoją siedzibę - zakupiony system możemy zdemontować i zabrać ze sobą. System bezprzewodowy będzie działał zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i na zewnątrz. Kolejnym plusem jest łatwość w zamaskowaniu kamer, które przez niewielki rozmiar i różnorodność materiałów czy kolorów i kształtu mogą być bez problemu wkomponowane w przestrzeń. W dodatku monitoring bezprzewodowy nie jest tak kosztowny, jak mogłoby się wydawać.

Niestety, monitoring bezprzewodowy ma swoje wady. Cóż, w rzeczywistości wszystko je ostatecznie ma. Podstawowym minusem jest ograniczenie i chodzi tutaj o zasięg. System kamer bezprzewodowych w pomieszczeniach małych i średnich wielkości sprawdzą się idealnie, ale w przypadku wielkoformatowych obiektów może pojawić się problem. Bezprzewodowość opiera się na połączeniu internetowym i zasięgu sygnału, więc co za tym idzie na sieci połączonych ze sobą routerów i wzmacniaczy sygnału. Niestety, są to urządzenia ograniczone. Problem pojawi się, gdy nasz system będzie obsługiwał więcej niż sześć kamer. Mogą pojawić się zakłócenia, problemy z jakością obrazu i połączeniem. Kamery bezprzewodowe będą rewelacyjne do przestrzeni niewielkich formatów, ale przy dużych lokacjach mogą się nie sprawdzić - im więcej kamer, tym dokładniejszy podgląd. Bezprzewodowość sama w sobie także ma swoje minusy, bowiem opiera się na zasięgu Wi-Fi - problemy z siecią internetową będą skutkowały w problemach z funkcjonowaniem kamer. Zaburzenia płynności działania to zawsze pewne ryzyko.

Monitoring bezprzewodowy z pewnością ma swoje wady i zalety. Warto zapoznać się z tematem i możliwościami sprzętu, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie. Lepiej mieć pewność, że taka opcja będzie najlepsza dla naszego biznesu. W końcu system monitoringu ma przede wszystkim zapewniać stały, dobrej jakości podgląd na całość terenu chronionego i w to powinno być priorytetem przy wyborze sprzętu. Monitoring bezprzewodowy jest zdecydowanie stworzony do pomieszczeń niewielkich, mniejszych firm czy sklepów i przestrzeni zamkniętej.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.