Z ostatniej chwili

Jak skutecznie ochronić firmę przed złodziejami?

Właściciele firm wiedzą, że jednym z kluczowych zadań jest zabezpieczenie biznesu przed złodziejami. Niezależnie od tego, jak duże jest przedsiębiorstwo i jaką branżę obejmuje, ochrona przez włamywaczami to sprawa najwyższej wagi. Pracownicy firm wykorzystują coraz nowocześniejsze urządzenia, a wyposażenie biur niekiedy jest naprawdę drogocenne. W związku z tym firmy stają się coraz atrakcyjniejszym celem dla złodziei i włamywaczy. Jesteś szefem przedsiębiorstwa i pragniesz zagwarantować swojemu biznesowi najskuteczniejsze systemy ochrony? Chcesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze obecnie rozwiązania dedykowane dla firm? Zapraszamy do lektury.

Systemem, w który zdecydowanie powinna być wyposażona każda firma, jest odpowiedni system alarmowy. Różnorodność dostępnych obecnie rozwiązań jest naprawdę imponująca. Niezależnie jednak od tego, na który system się zdecydujemy, jego instalację należy zlecić profesjonalistom. Zarówno elementy samej instalacji, jak i oprogramowanie sterujące musi być odpowiednio dostosowane do potrzeb danego obiektu. Sprawny system alarmowy to niezastąpiona pomoc w sytuacjach, gdy na terenie przedsiębiorstwa pojawią się osoby, które nie powinny się tam znaleźć. Niestety złodzieje są coraz skuteczniejsi w pokonywaniu zabezpieczeń w postaci drzwi czy okien antywłamaniowych, dlatego warto zdecydować się na montaż systemu alarmowego informującego o wtargnięciu na teren firmy niepowołanych osób. Współczesne alarmy charakteryzują się bardzo dużą skutecznością i są w stanie zadziałać błyskawicznie w przypadku wykrycia zagrożenia. Systemy alarmowe są zwykle wyposażone w głośną syrenę emitującą sygnał dźwiękowy oraz w migające sygnalizatory świetlne.

Właściciele wielu firm decydują się na korzystanie z tzw. telewizji przemysłowej. To bardzo praktyczny i skuteczny system ochrony firmy przed złodziejami. Instalacja składa się z kilku lub kilkunastu kamer i rejestratorów podłączonych do centrali sterującej. Kamery przemysłowe umożliwiają nadzór nad monitorowanym obiektem 24 godziny na dobę oraz przyspieszają interwencję odpowiednich służb w przypadku wykrycia zagrożenia. Kamery wykorzystywane w nowoczesnej telewizji przemysłowej charakteryzują się szerokim spektrum zastosowań – mogą być stosowane zarówno na terenie budynków, jak i na zewnątrz obiektu. Kamery przemysłowe stanowią wyraźne ostrzeżenie dla potencjalnych złodziei i włamywaczy, którzy najczęściej rezygnują z napadu w momencie zauważenia systemu telewizji przemysłowej. Jeśli jednak dojdzie do włamania, personel mający dostęp do centrali sterującej może podjąć natychmiastowe działania w celu wyeliminowania zagrożenia. Nagrania pochodzące z telewizji przemysłowej mogą być również wykorzystane jako materiał dowodowy dla policji oraz w sądzie.

Ostatnim rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo firmy i pozwalającym ochronić ją przed złodziejami są wideodomofony. To bardzo proste, ale i skuteczne rozwiązanie, pozwalające na natychmiastową identyfikację osoby wchodzącej do budynku. Wybierając urządzenie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, między innymi jakość obrazu. Jakość najczęściej idzie w parze z ceną, dlatego za wideodomofony z najdokładniejszym obrazem zapłacimy najwięcej. Zdecydowanie najdroższe są urządzenia posiadające wbudowany w diody podczerwieni – takie wideodomofony wyposażone są w kamery zdolne do rejestrowania obrazu również nocą. Jednak takie rozwiązanie stanowi nieocenioną pomoc i pozwala skutecznie ochronić budynek przed dostaniem się do niego niepowołanych osób.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.