Z ostatniej chwili

Inteligentne rozwiązania w służbie budynkom

Dzięki naprawdę imponującemu rozwojowi technologii możemy korzystać z innowacyjnych rozwiązań praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Coraz popularniejsze są zwłaszcza inteligentne rozwiązania stosowane w budynkach mieszkalnych. Nowoczesne systemy używane w inteligentnych domach jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się niemożliwością, jednak współcześnie na dobre stały się częścią naszego życia. Inteligentne systemy stosowane są także w firmach i obiektach przemysłowych. Tego rodzaju usprawnienia nie tylko usprawniają funkcjonowanie budynków, lecz także wspierają jego bezpieczeństwo. Jakie inteligentne rozwiązania wykorzystuje się obecnie w służbie budynkom? Oto krótki przewodnik.

Inteligentne rozwiązania wykorzystywane są nie tylko w budynkach mieszkalnych. Nowoczesne technologie z powodzeniem sprawdzają się w firmach, instytucjach oraz różnego rodzaju obiektach handlowych. Przykładem usprawnień stosowanych w firmach są na przykład nowoczesne systemy zarządzania czasem pracy oraz inteligentne parkowanie.

Pierwszy z wymienionych systemów wykorzystywany jest do nadzorowania czasu pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracodawca może zminimalizować koszty przedsiębiorstwa. Rozwiązanie wykorzystuje nowoczesne i intuicyjne panele dotykowe, projektowane indywidualnie dla każdego klienta. Panel umożliwia szybkie i bezpieczne udostępnianie wszystkich potrzebnych danych. Specjalne oprogramowanie pozwala na łatwą integrację poszczególnych czytników. Jeśli chcemy, możemy użyć paneli także do wyświetlania dodatkowych informacji (ważnych komunikatów, informacji na temat firmy itp.). Możemy też zainstalować na nich na przykład widget pogodowy.

W firmach zatrudniających dużą ilość pracowników poruszających się samochodami doskonale sprawdzają się rozwiązania z zakresu inteligentnego parkowania. Taki system umożliwia bardzo prosty sposób zarządzania miejscami parkingowymi, co jest ogromnym usprawnieniem dla wszystkich kierowców. Zasada działania takiego systemu polega na analizie ilości wolnych i zajętych miejsc i kierowania osoby wjeżdżającej na parking na stanowisko, które może zająć. Dzięki temu unika się objeżdżania całego parkingu w celu znalezienia wolnego miejsca.

Za pomocą inteligentnych systemów można również dokonać rezerwacji miejsca parkingowego. Aby to zrobić należy w pierwszej kolejności zalogować się do systemu na stronie internetowej oraz akceptacją regulaminu. Gdy użytkownik dokona rezerwacji, pracownicy obsługi parkingu przydzielają mu określone stanowisko w systemie nadzorującym parkowanie. Użytkownik musi jedynie podać dane, na podstawie których zostanie zidentyfikowany w momencie wjeżdżania na parking, a więc numer tablicy rejestracyjnej i dane dotyczące samochodu. Oprócz tego konieczne jest także wpisanie imienia, nazwiska i numeru telefonu. Gdy zbliża się termin rezerwacji, system wysyła użytkownikowi SMS z wydzielonym miejscem parkingowym.

Nowoczesne budynki są bardzo wygodne i zapewniają użytkownikom wyjątkowy komfort. Karty magnetyczne, sterowanie rozmaitymi instalacjami za pomocą smartfona czy systemy nowoczesnych zabezpieczeń sterowanych bezprzewodowo to tylko niektóre z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań. Technologia rozwija się w tym zakresie bardzo dynamicznie, a wraz z nią pojawiają się coraz bardziej zaawansowane systemy. Jedynym mankamentem może być kwestia ceny – inteligentny budynek zazwyczaj jest sporą inwestycją. Warto jednak skusić się na sprawdzenie chociaż jednego nowoczesnego rozwiązania.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.