Z ostatniej chwili

Idealny grzejnik do dużej i małej łazienki

Nie ma znaczenia to, jak mała jest nasza łazienka, ponieważ odpowiednio dopasowany grzejnik łazienkowy rozwiąże nasze problemy ze skutecznym jej ogrzaniem. Wybierając właściwe urządzenie musimy pamiętać, aby nie kierować się jedynie jego kształtem i wyglądem, lecz przede wszystkim funkcjonalnością, która będzie najodpowiedniejsza do naszej łazienki.

Łazienka to miejsce, w którym najdotkliwiej odczuwamy zimno. Wybierając urządzenie grzewcze do tego pomieszczenia musimy pamiętać, że temperatura powietrza powinna być w niej wyższa niż w innych pomieszczeniach i wynosić ok. 24°C. Należy zatem zadbać o to, aby zawsze panował w niej komfort gwarantujący, że wyjście z kąpieli lub spod prysznica nie będzie wyjątkowo nieprzyjemnym doświadczeniem. Dobry kaloryfer powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki oraz służyć nam przez długie lata.

Duża łazienka
Spore powierzchniowo łazienki, często z oknami lub umiejscowione w narożu budynku to pomieszczenia o wyjątkowo wysokim zapotrzebowaniu na ciepło. W dużych i zimnych łazienkach zastosowanie wyłącznie grzejnika zamontowanego na ścianie często okazuje się niewystarczające. Wówczas najlepiej zastosować połączenie ogrzewania podłogowego z wydajnym grzejnikiem łazienkowym. W celu usprawnienia ich współpracy warto zastosować nowoczesny zestaw zaworów, które zapewniają sterowanie mocą grzejnika i podłogówki za pomocą jednej głowicy termostatycznej. Tym sposobem nie doprowadzamy do przegrzewania podłogi, dzięki ograniczeniu maksymalnej temperatury zasilania do 55°C. Równocześnie głowica umożliwia dalszą pracę grzejnika – niezależnie od podłogówki – przy wyższej temperaturze wody zasilającej. Idealne rozwiązanie to grzejnik łazienkowy razem z podłogówką. Jest to optymalny układ grzewczy dla łazienki. Ładny i funkcjonalny kaloryfer szybko dostarcza ciepło oraz podgrzewa i suszy ręczniki, z kolei ogrzewanie podłogowe zapewnia przyjemnie odczuwane ciepło oraz pomaga utrzymać stałą, komfortową temperaturę nawet w większych wnętrzach.

Mała łazienka
Współcześnie projektowane mieszkania kosztem powierzchni łazienek powiększają zwykle przestrzeń pokojów dziennych. Łazienki i sypialnie stają się zatem coraz mniejsze i bardziej kompaktowe. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z komfortu i wygody. Zabierając się za zagospodarowanie małych powierzchni musimy pamiętać, aby zadbać o spójność wystroju oraz ograniczenie liczby sprzętów i mebli, poprzez wybór tych najbardziej funkcjonalnych. Dobranie właściwego grzejnika łazienkowego pozwoli uzyskać dodatkową przestrzeń na suszenie ręczników i ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wystrój naszej łazienki. Świetnym rozwiązaniem dla małych łazienek są grzejnik, charakteryzujące się szerokimi, płaskimi kolektorami, dzięki czemu wyglądają oryginalnie i nowocześnie. Przy okazji są bardzo praktyczne, ponieważ charakterystyczna forma kolektorów ułatwia wieszanie ręczników.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.