Z ostatniej chwili

Czy warto instalować monitoring w domu?

Systemy monitoringu od lat stosowane są w wielu firmach. Zaawansowany system kamer jest jednym z podstawowych sposobów zabezpieczenia budynków czy towarów, używanym właściwie w każdej branży. Technologia w zakresie monitoringu stale się rozwija, dzięki czemu właściciele przedsiębiorstw mogą korzystać z coraz lepszych systemów zabezpieczeń. Monitoring coraz częściej jest instalowany także w domach prywatnych. Takie rozwiązanie znacznie podnosi bezpieczeństwo domowników, a tym samym zwiększa komfort życia. Oferta producentów w zakresie urządzeń i oprogramowania do monitoringu jest obecnie bardzo bogata. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto instalować system monitoringu w domu, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Najczęściej pojawiającą się wątpliwością odnośnie monitoringu jest obawa przed wysoką ceną takiego rozwiązania. Jednak nie zawsze taki system będzie dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Nawet zaawansowane domowe systemy monitorujące nie muszą kosztować dużo – a na pewno nie będą to kwoty tak wysokie jak w przypadku rozbudowanych systemów przemysłowych. Cena kompletnego systemu monitoringu dedykowanego do użytku domowego nie przekracza zazwyczaj trzech tysięcy złotych. W skład takiego systemu wchodzą wszelkie konieczne urządzenia, a więc kamery, rejestrator, dysk oraz zasilacz. W cenie znajduje się także dodatkowe oprzyrządowanie oraz inne elementy niezbędne do pracy całego systemu. Jeśli zależy nam na jeszcze większej oszczędności, z powodzeniem możemy zastosować także system o cenie nieprzekraczającej 3000 złotych. Bardzo tanie są na przykład systemy analogowe – w przypadku takich rozwiązań komplet urządzeń (a więc kamerę oraz rejestrator) możemy kupić już za około 200 złotych. Najważniejsze, by odpowiednio dobrać urządzenie do naszych potrzeb.

Podstawową zaletą systemów monitoringu jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa domu czy mieszkania. Monitorowanie budynku pozwala zabezpieczyć nasz dobytek przed ewentualnymi włamaniami czy kradzieżami. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe zwłaszcza w czasie nieobecności domowników. Jest idealnym zabezpieczeniem dla wszystkich osób spędzających dużo czasu poza domem. System pozwala nie tylko zidentyfikować ewentualnych włamywaczy, lecz także skutecznie zniechęca takie osoby przed wtargnięciem na naszą posesję. Zanim złodziej zaatakuje dom, w pierwszej kolejności sprawdza, czy na budynku znajdują się elementy systemu monitorowania. Jednakże takie rozwiązanie ma o wiele szersze zastosowanie niż ochrona przed włamywaczami.

Rozbudowane systemy monitoringu pozwalają na sprawdzenie co dzieje się w budynku o każdej porze i z każdego miejsca na świecie. Jest to możliwe dzięki współpracy systemu z aplikacjami na telefon komórkowy. Dzięki temu możemy zobaczyć, co dzieje się w mieszkaniu pod naszą nieobecność. Systemy monitorujące są bardzo pomocne również w domach, w których mieszkają osoby starsze i potrzebujące szczególnej opieki. Dzięki obecności kamer możemy w każdej chwili zareagować w określonych sytuacjach (na przykład zadzwonić i przypomnieć o lekach gdy zobaczymy, że ktoś zapomniał o ich zażyciu).

Różnorodność w urządzeniach do monitoringu jest obecnie ogromna, dlatego na pewno uda się znaleźć optymalne rozwiązanie dla danego budynku. Decydując się na zamontowanie systemu monitorującego warto zlecić dobór i instalację urządzenia profesjonalnym firmom realizującym takie zlecenia. W ten sposób w wygodny i szybki sposób wdrożymy skuteczny system dodatkowej ochrony naszego mieszkania.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.