Z ostatniej chwili

Co daje monitoring?

Każdemu zdarza się zastanawiać czasem, czy aby na pewno zrobił wszystko przed wyjściem z domu lub firmy. Myśl o pozostawionym na gazie czajniku lub włączonym żelazku prześladuje nas niekiedy przez większość dnia, gdy próbujemy sobie przypomnieć odpowiednią czynność. Strach, będący naturalną reakcją na niespodziewaną sytuację lub wzmożony stres, towarzyszy nam przy rozmyślaniach o zamknięciu drzwi po wyjściu z pracy lub domu. Wszystkie tego dałoby się łatwo uniknąć, dzięki zainstalowaniu monitoringu.

Monitoring inteligentny
Nowoczesna technologia pozwala na innowacyjne rozwiązania w kwestii zabezpieczeń przestrzeni i mienia. Obecnie większość systemów monitoringu możemy połączyć z podglądem zdalnym w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że kamery będą w wybrany, momencie przesyłały obraz sytuacji na dowolnie wybrane urządzenie – komputer, tablet czy nawet telefon. To ułatwienie kontroli nad własnością i majątkiem, gdyż możemy sprawdzać z dowolnego miejsca, co się dzieje. Takie rozwiązanie jest bardzo użyteczne i pozwala uspokoić myśli oraz rozwiać obawy, niezależnie od skali zmartwień.

Zalety monitoringu
Jesteśmy już spokojni i opanowani, dając z siebie sto procent w trakcie dnia, wiedząc że nasz dom lub firma jest bezpieczna. Monitoring to przede wszystkim ochrona, czasem podstawowa lub dodatkowa, ale z pewnością skuteczna. Domowy monitoring to wygoda, możliwość kontroli nad domostwem z dystansu oraz bezpieczeństwo dla majątku i domowników. System kamer zapewni komfort psychiczny, gdyż nie będziemy martwili się pozostawionym bez opieki domostwem – monitoring będzie sprawował ją za nas. Przynajmniej w kwestii ochrony na wypadek włamania czy próby kradzieży. Trzeba pamiętać, że jest to mimo wszystko rzecz martwa – nie może reagować w sposób namacalny, ale my tak. Jednak odpowiedni system zabezpieczeń będzie mógł w przypadku wykrycia zagrożenia wezwać właściwą służbę – policję lub straż pożarną.

Dodatkowo, monitoring to karta przetargowa – pomoże wynegocjować niższe i atrakcyjniejsze ceny ubezpieczenia majątkowego.

Monitoring – cechy?
Jednak wszystko ma swoje minusy, także instalacja monitoringu. Niestety, w tym przypadku jest to wysoki koszt. Większość ludzi odpuszcza sobie takie udogodniania, gdyż ma ważniejsze wydatki w życiu. Tak, koszt zakupu i instalacji monitoringu nie jest najniższy – trzeba zakupić elementy, system, zatrudnić fachowców. Jest to uciążliwe, szczególnie w przypadku monitoringu tradycyjnego z pełnym okablowaniem. Jednak sytuacja trochę łagodnieje, gdy decydujemy się na system bezprzewodowy – brak okablowania i funkcjonowanie za pomocą sieci Wi-Fi. Montaż monitoringu bezprzewodowego będzie szybszy i łatwiejszy oraz mniej wymagający. Tradycyjny oczekuje wywiercania otworów, połączeń kablowych i harmidru przez pewien czas.

Kolejną cechą jest komfort. Monitoring zapewni komfort przede wszystkim psychiczny i spokój wewnętrzny. Mamy w końcu przekonanie, że nasz majątek podczas naszej nieobecności jest pilnowany i bezpieczny.

Z kolei, mając pewność, że wszystko jest w porządku i mogąc to sprawdzić w dowolnej chwili skupiamy się bardziej na przebiegu dnia codziennego. Jesteśmy w stanie wykonywać lepiej swoją pracę czy obowiązki. Nasze skupienie pozostaje na życiu poza granicami domostwa czy firmy – w zależności od miejsca kamer oraz naszego pobytu. Jesteśmy w stanie jako właściciele biznesu spędzić czas z rodziną w pełni odrzucając myślenie o firmie. Monitoring pozwala cieszyć się brakiem trosk o bezpieczeństwo domostwa lub firmy.

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligentnych budynków oraz technologii, które znacznie uproszczą Ci życie.

Zapraszamy do czytania !

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Projekt zmian przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w UE
Projekt ustawy reprywatyzacyjnej nie spodobał się Sejmowi
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.