Z ostatniej chwili

Alarm w służbie ochrony domu.

Wszelkiego rodzaju instalacje alarmowe oraz antywłamaniowe zapewniają sygnalizowanie akustyczne oraz telefoniczne w momentach, gdy zostanie naruszona strefa ochronna na terenie budynków lub wokół nich. Dzięki temu, że systemy alarmowe integralnie współpracują z systemami automatyki, można wykorzystywać informacje emitowane przez nadajniki w celu kierowania kolejnymi częściami wchodzącymi w skład kompleksu sterującego systemami oświetleniowymi oraz uzbrojeniem systemowym. Za komunikat alarmowy uważa się proces integracji z systemem alarmowym, dzięki któremu informacje z nadajników przekazywane są do strefy centralnej alarmu. Gdy alarm zostanie pobudzony, parametry automatyki budynku działać zaczynają w odpowiedni zaprogramowaniu sposób. Kiedy zostanie wykryte włamanie – ekspresowo zapali się światło w obszarze, w którym zostały podrażnione nadajniki alarmowe.Na dodatek uruchamia się też oświetlanie korytarza, wnęk, uruchomiona zostaje iluminacja z zewnętrznej strefy budynku. Poprzez wykorzystanie nadajnika wyczuwającego obecność wody automatyka odpowiada za zamknięcie właściwych zaworów w chwili, gdy zostanie wykryty moment zalewania kuchni, łazienki, pokoju lub innego pomieszczenia. Jeżeli w alarmie zastosowany został mechanizm sterowania zdalnym GSM, możliwe jest otrzymanie powiadomienia sms. Komunikaty mówiące o alarmie i ewentualnych zagrożeniach są wysyłane bezpośrednio na telefon komórkowy. Jeśli wyjeżdżamy z domu na wakacje lub urlop, powinniśmy przedtem sprawdzić kondycję zamontowanego w naszym mieszkaniu alarmu.

Zdalne uzbrojenie sprawi, że o ewentualnym zagrożeniu zostaniemy poinformowani na bieżąco i na tyle wcześnie, by móc wrócić do domu i zapobiec zbliżającemu się zagrożeniu. Nikt z nas wprawdzie nie lubi przedwcześnie urywać się z urlopu, ale nie da się ukryć, że nowoczesne alarmy mogą zaoszczędzić nasze nerwy, a tym samym przyczynić się bezpośrednio do tego, iż nie będziemy musieli wydawać dodatkowych pieniędzy na naprawę szkód zaistniałych w wyniku zalania lub jakiejś innej katastrofy.

Nowoczesnym systemom alarmowym wyposażonym w silnie wyczulone nadajniki naprawdę warto zaufać. Obecne modele, sterowane elektronicznie nie są już tak prostymi do rozszyfrowania mechanizmami przez złodziei oraz rabusiów. Nowoczesna technika i jej bogate zastosowanie w systemach alarmowych sprawiła, że systemy analogowe z lat dziewięćdziesiątych zyskały już miano obiektów muzealnych, nie tylko poprzez przestarzały sposób działania, ale także wygląd zewnętrzny. Obecnie opracowywane alarmy nie rzucają się w oczy tak bardzo, jak ich poprzednicy sprzed dwóch dekad. Tym samym złodziej zbliżający się do celu swojego planu nawet nie orientuje się w temacie rozplanowania montażu ewentualnego alarmu, bo zwyczajnie nie może go dostrzec i w razie potrzeby zdemontować. Współczesne nadajniki alarmowe można rozmieścić na obszarach zamieszkałych w bardzo dyskretny, ale skuteczny sposób, dzięki któremu złodziej prędzej wpadnie w ręce Policji, niż się tego spodziewamy.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Wszystko na temat inteligientnych budynków oraz technologii które znacznie uproszczą Ci życie. 

Zapraszamy do czytania !dalmierze

półki ścienne na książki

Często czytane

Uczymy się mieszkać wygodnie!
Znaczenie systemu ochrony budynków.
Zwiększamy bezpieczeństwo na osiedlu.

Świeże newsy branżowe

Videodomofony i domofony w praktyce.
Zalety instalacji audio i video.
Co to jest multiroom?
© Copyright Investremex.pl. All Rights Reserved.